Postup spolupráce

V následujících 5 bodech jsme shrnuli základní informace, které nám usnadní spolupráci:

 

1. Pokuste se v 1-2 větách říct, co je cílem Vaší práce. Kdybyste měli popsat člověku mimo Váš obor ve 2 větách, co má ukázat Vaše práce, co byste mu řekli?

 

2. Připravte v bodech stručné zadání. V jednotlivých bodech uveďte, co potřebujete analyzovat (v případě, že již máte stanoveny hypotézy, použijte je).
U každého bodu/hypotézy uveďte výčet proměnných v Excelu a v jakém sloupci je najdeme. Např.: Zjistit závislost odpovědi na otázku č. 6 (sloupec X v Excelu) na pohlaví respondenta (sloupec Y v Excelu). Když to není zřejmé, uveďte i co jednotlivé hodnoty znamenají.

 

3. Jak má vypadat výstup? Popište, jak si představujete výstup práce. Říct, že potřebujete data „statisticky zpracovat“ nestačí. Potřebujete připravit formální statistické testy a vyhodnocovat konkrétní hypotézy? Nebo Vám stačí data prezentovat v grafech a přehledných tabulkách (říct příběh za Vašimi daty)?

 

4. Záloha. Platbu za projekt lze uhradit jednorázově nebo ve dvou platbách formou zálohy. V případě druhé varianty je postup následující: Před tím, než se pustíme do práce, Vás poprosíme o zaslání zálohy (cca 50% finální ceny). Číslo účtu Vám zašleme mailem. Nezapomeňte prosím zaslat i nějaké potvrzení o platbě (stačí elektronické), abychom nemuseli čekat, až se objeví peníze na účtu a můžeme tak začít pracovat ihned. Po obdržení zálohy Vám připravíme ukázku analýzy a Vy se k nim budete moci vyjádřit. Po odsouhlasení, dokončíme komplet práci. Před zasláním finálních výsledků doplatíte zbytek ceny.

 

5. Komunikace. V případě dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit na email: info@statistickezpracovanidat.cz. Vždy se snažíme co nejdříve odpovědět, ale mějte prosím na paměti, že nejsme na mailu 24 hodin denně :-). 

Prosím, vždy nechávejte v mailech i naši předchozí komunikaci. Běžně máme rozpracovaných několik různých projektů a snadněji se nám v tom tak orientuje.

Jak připravit data

Správně připravená data usnadňují statistickou analýzu a pro Vás znamenají nižší cenu projektu. Následující příklad ilustruje jak převést informace z Vašich dotazníků do Excelu (.xls, .xlsx). Excel soubor nám pak jen zašlete ke statistickému zpracování.

Příklad: dotazník číslo 1

dotaznik

Přepis dat do excelu – hlavní zásady

1 řádek v Excelu představuje 1 pozorování (1 respondent, resp. 1 vyplněný dotazník)
1 sloupec v Excelu představuje 1 charakteristiku daného pozorování
(odpověď respondenta na 1 otázku, resp. charakteristiku respondenta jako pohlaví, věk apod.)

excel
Zaslat data na kalkulaci